Zmiany w McDonald's - dostawa do domu i śniadanie przez całą dobę

ms
29.04.2013 , aktualizacja: 30.04.2013 08:28
A A A
McDonald's nadgania konkurencję - Burger King dowozy do domu ma w swojej ofercie już od roku

McDonald's nadgania konkurencję - Burger King dowozy do domu ma w swojej ofercie już od roku (Fot. MIKE BLAKE REUTERS)

McDonald's może wkrótce zacząć serwować śniadanie przez całą dobę, nagradzać stałych klientów, a nawet dostarczać zamówione potrawy do domu czy firmy - to tylko część planów ogłoszonych przez Dona Thompsona, prezesa firmy w wywiadzie dla telewizji CNBC
Dostawy do domu zostały już wprowadzone w Ameryce Środkowej. Dalsze testy związane z rozwojem tej usługi prowadzone będą zarówno w Stanach, jak i w innych krajach - szczegóły nie zostały jednak podane. Media zwracają uwagę, że jeden z największych konkurentów - Burger King - już od ponad roku dowozi jedzenie klientom w kilku miastach w Stanach, w tym m.in. w Nowym Jorku, Chicago, San Francisco, Los Angeles czy Waszyngtonie. - Z dowożeniem do domu jesteśmy trochę spóźnieni. Liczę jednak, że będzie to dla nas duża szansa, szczególnie w tych miejscach, gdzie nie mamy placówek typu "drive-in" - powiedział Don Thompson, prezes McDonald's.

Amerykańska sieć planuje również umożliwić klientom zamawianie potraw z menu śniadaniowego przez całą dobę. W ubiegłym roku firma zrobiła w tym kierunki pierwszy krok, uruchamiając akcję pod hasłem "Śniadanie po północy", dzięki której dania z menu śniadaniowego można było zamawiać w środku nocy. Obecnie śniadania w McDonald's serwowane są w większości krajów do godziny 10:30. Brytyjski Daliy Mail zauważa, że pierwsze sygnały odnośnie możliwości zamawiania śniadań przez całą dobę były głoszone już w 2006 roku, przez ówczesnego prezesa Jima Skinnera.

McDonald's zapowiada również wprowadzenie zmian w menu, płatności mobilnych i systemu lojalnościowego. Wśród nowych dań znaleźć się mają potrawy z kurczakiem, wołowiną, śniadania i napoje. - Nie uważam, że jesteśmy spóźnieni z wprowadzeniem płatności mobilnych. Mamy jednak możliwość podpatrzenia, jak robili to inni. To sprawi, że nie popełnimy tych samych błędów - dodał Thompson.

PYTANIE Czy jedzenie z fast foodów będzie zamawiane na telefon?

 • tak
 • tylko sporadycznie
 • raczej nie
 • to zależy od jakości dowozu
 • trudno ocenić
Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (47)
Zaloguj się
 • hulababula

  Oceniono 53 razy 51

  O czym jest ten artykuł? Czasem nie wystarczy skopiować amerykańskich niusów! Nie wiem jak w innych krajach, ale np. w Malezji McDonalds dostarcza jedzenie na telefon od 1994 roku. Czy redaktor był w stanie hibernacji przez ostatnie 20 lat?
  Samemu wielokrotnie z tego korzystałem, baa, w Indonezji zamawiałem McDonald's przez internet!
  Dla niedowiarków, przykłady:
  McDelivery w Singapurze
  www.mcdelivery.com.sg
  w Indonezji:
  www.mcdonalds.co.id/convenience/mds-delivery-service/pesan-antar/
  W Hong-Kongu:
  www.mcdonalds.com.hk/english/mds/
  W Tajlandii:
  www.mcthai.co.th/deliverycontent_en.php?catid=1
  W Malezji:
  mcdelivery.com.my/my/
  Na Filipinach:
  www.mcdelivery.com.ph/
  W Pakistanie:
  www.mcdonalds.com.pk/page/mc-delivery
  W Indiach:
  www.mcdonaldsindia.com/mcdelivery.html
  www.mcdeliveryonline.com/indelhi/
  W Egipcie:
  www.mcdonaldsegypt.com/en/page/page/238
  Nagradzanie stałych klientów? Lata temu mój kolega dostał od kierownika kartę zniżkową 50% na wybrane "potrawy", dlatego że był stałym klientem (nie było o ile wiem jasnych kryteriów przyznania tych karta, ale kolega rzeczywiście zasłużył jedząc tyle tego świństwa ;))

 • kamster

  Oceniono 54 razy 36

  Pytanie lekko bez sensu. Fastfoody juz sa dowozone do domow w kazdej zapyzialej miescinie.
  Smiac mi sie chce rowniez z gosci piszacych teksty w stylu : "co za debil moze jesc w mcd".
  Idz to mcd i zobacz kto tam je. Wszyscy.

 • korekcjusz

  Oceniono 24 razy 22

  Idiotycznie sformułowane pytanie do ankiety: "Czy jedzenie z fast foodów będzie zamawiane na telefon?" W ogóle, w McDonalds, przez Polaków, przeze mnie czy dziś? Jaki podmiot? Czas, jak mniemam, to bliżej nieokreślona przyszłość.

 • fobian

  Oceniono 29 razy 15

  Śniadanie serwowane całą dobę? Jak do cholery można jeść śniadanie całą dobę? Rozumiem zabalowanie w nocy z piątku na niedzielę do wieczora, ale śniadanie na obiad?
  Raz tylko wygłodzony, o 9:00 rano w powiatowym MD połaszczyłem się na coś z tych ich "Big". Próbowano mi wcisnąć coś jakby obkurczonego w praniu jako zestaw śniadaniowy. Uparłem się na "Big", ale do 10:00 (bodajże) odmówli wydania, bo przecież to pora śniadania.
  Gdybym miał broń - byłbym jak Michael Douglas w Upadku...

 • youmustbejoking

  Oceniono 9 razy 9

  No nie, no... kto wymyślił ten sondaż? "Czy jedzienie z fastfoodów będzie zamawiane na telefon?". Mogę ewentualnie odpowiedzieć, czy będę z tego korzystał, czy też nie, ale żebym od razu miał wiedzieć, czy im biznes wypali? Bez przesady! Ależ metodologia badań!!!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 5 razy 5

  Hehe, wielkie zady musiały się ruszyć, żeby po pasze iść, a teraz pasza wprost do obory. Pychotka :D

 • nodresnostres

  Oceniono 6 razy 4

  Ja bym poszedł krok dalej... Dlaczego nie założą przedszkoli imienia Ronalda Macdonalda? Idealnie wychowaliby sobie rzesze nowych klientów!

 • potyrala1959

  Oceniono 5 razy 3

  Ja wolę duńskie kanapki.
  empiro.blox.pl/2011/11/Baltyckie-smaki-przepisy.html

 • ado43

  Oceniono 4 razy 2

  Ktoś, kto choć raz w życiu miał w ustach czyste, świeżo ugrillowane mięso wołowe albo pierś z kurczaka i pachnące pomidorki prosto z krzaczka ten wie, co to jest pyszne i zdrowe jedzenie. A cała reszta zapitala do McD i wydaje im się, że dobrze jedzą. Troszkę żal mi tych ludzi, bo nikt im w życiu nie pokazał co oznacza pyszne, zdrowe jedzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje