Hipermarkety Real już przemianowane na Auchan. Kiedy w Polsce?

mapi
05.06.2013 , aktualizacja: 05.06.2013 11:51
A A A
Przejęcie Reala to dopiero początek akwizycyjnych działań Auchan

Przejęcie Reala to dopiero początek akwizycyjnych działań Auchan (Wyborcza.biz)

Do końca tego roku wszystkie 16 hipermarketów Real w Rosji zostanie przemianowanych na Auchan. Niezależnie od tego Auchan planuje w obecnym roku otworzyć w tym kraju cztery nowe hipermarkety, a w roku 2014 kolejnych dziesięć - donosi portal planetretail.net
Francuska Grupa Auchan, która w grudniu ubiegłego roku kupiła za 1,1 mld euro hipermarkety Real od Grupy Metro powoli zabiera się do zmiany logo i wystrojów niemieckiej sieci sklepów. Pod koniec kwietnia Auchan dokonał już rebrandingu Reala w ukraińskim Kijowie. Był to pierwszy sklep niemieckiej sieci, który został przebudowany na francuską modłę.

Następna w kolejce jest Rosja, gdzie działa w tej chwili 16 hipermarketów Real. Jak tłumaczy Wilhelm Hubner, dyrektor sprzedaż rosyjskiego Auchan, Francuzi na razie przemodelują tylko jednego Reala w Rosji, a następnie przeanalizują skutki tego ruchu. Jeśli reakcje będą pozytywne, kolejne przebudowy marketów będą miały miejsce znacznie szybciej. Jednak niezależnie od reakcji klientów proces rebrandingu sklepów w Rosji ma się zakończyć do końca tego roku. Auchan informuje, że proces rebrandingu jednego marketu trwa od czterech do sześciu tygodni.

Głównym celem przejęcia Reala przez Auchan były jednak sklepy w Polsce i Rumunii - w sumie Francuzi przejęli aż 91 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, z czego w Polsce Real ma obecnie aż 54 hipermarkety (Auchan jest o połowę mniejszy - ma u nas tylko 27 sklepów).

Wciąż nie wiadomo, kiedy nastąpi rebranding sklepów Real w Polsce. Auchan czeka bowiem na zgodę na połączenie obu sieci handlowych, którą ma wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. O rozpatrzenie tej sprawy poprosiły UOKiK same firmy biorące udział w transakcji, ponieważ może ona wywrzeć duży wpływ na konkurencję na polskim rynku handlowym. Auchan złożył wniosek do UOKiK pod koniec marca i teoretycznie powinien otrzymać zgodę w ciągu dwóch miesięcy, jednak czas wydania decyzji przez urząd się przeciąga. Decyzji w sprawie fuzji obu sieci nie wydał też jeszcze urząd antymonopolowy w Rumunii.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (27)
Zaloguj się
 • artus

  Oceniono 59 razy 47

  Na razie zagrali strategicznie - podnieśli kosmicznie ceny w Realu. Teraz niektóre napoje są droższe niż na stacji benzynowej. Ciekawe o co chodzi?

 • tamerlan80

  Oceniono 25 razy 17

  Marka "real" znika z polskiego rynku więc na koniec zafundowali klientom niezłe podwyżki żeby się na sam koniec nachapać. Liczą że jeszcze oskubią tych, którym nie za bardzo chce się liczyć a kupują tam z przyzwyczajenia. Ja przestałem już u nich kupować. Będą się musiały żabojady nieźle nagimnastykować żeby mnie przekonać do zakupów u nich. Na razie u mnie rządzi Kaufland, potem jest Lidl i Tesco.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 18 razy 10

  Coś się wam marketingowym specjalistom z bożej łaski pokręciło w głowach. Rebranding jest ładnym słowem ale gdy firma zmieniła właściciela nie ma to nic wspólnego ze zmianą swojej pozycji na rynku. Firma real istnieje nadal a Auchan jest zupełnie inną spółką.

 • tirinti

  Oceniono 19 razy 7

  Niech rebrandują jak najszybciej. W Łodzi nie ma ani jednego Auchana i trzeba robić zakupy w badziewiach z płatnymi reklamówkami.

 • plusik36

  Oceniono 50 razy 4

  UOKiK wyda pozytywną opinię gdyż tak jak było z platformami cyfrowymi nie będzie widział powstawania monopolu. Przecież będzie konkurencja w postaci Żabki i Biedronki. Dopiero gdy ceny polecą do góry to stwierdzą że nie przewidywali tego typu tendencji. ALE ZNOWU BĘDZIE POTRZEBA WIELKIEGO SPRZECIWU KLIENTÓW ABY TA PONIEKĄD SZKODLIWA INSTYTUCJA wykazała ruchy pozorne.

 • nie-tak

  Oceniono 5 razy 3

  Jakim trzeba byc niepojetym debilem by przejecie Reala przez Auchlan'a (francuska siec) nazywac dalej niemiecka siecia?

 • oskarw85

  Oceniono 59 razy 3

  Żegnaj niemiecka precyzjo, witaj francuski smrodku. Takiego syfu jak w Auchan nie widziałem w żadnym markecie, a pracowałem w kilku sieciach. Śmierdzący gnijącymi resztkami na 15 metrów(sic!) kompaktor tuż za stoiskiem z pieczywem? Voila! Sortowanie arbuzów na całkiem zgniłe i takie do "pokazania" klientom? Voila! Przesiewanie w koszach gnijących ziemniaków, bo nadchodzi wizytacja znad Sekwany? Voila! A pracowałem tam w sumie może 15 dni przez 2 miesiące...

 • szczecin321

  Oceniono 12 razy 0

  W Szczecinie co dzielnica to supermarket, 3 Reale/Auchan, 1 Auchan, 3 Carrefour'e, Tesco 2 lub 3, Lidli , Netto , Biedronek nie zliczę tak ich dużo, Piotrów i Pawłów, Stokrotek też całe mnóstwo. Aha bym zapomniał to są również miejsca pracy szczecinian, bo nic tak się nie rozwija jak handel wielkopowierzchniowy.

  Pozdrawiam i zapraszam na facebook
  "Szczecin bez korupcji"

  www.facebook.com/pages/Szczecin-bez-korupcji/459647790774706

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje