W McDonald's jak na poczcie? Sieć usprawnia wydawanie zamówień

Paulina Mroziak, portalspozywczy.pl
27.06.2013 , aktualizacja: 27.06.2013 13:25
A A A
McDonald's

McDonald's (Wyborcza.biz)

Jak dowiedział się serwis Portalspozywczy.pl, McDonald's Polska modernizuje swoje restauracje. Teraz każda remontowana bądź nowa placówka będzie dysponować nową ladą z systemem jednej kolejki i numerkami dla oczekujących na zamówienie. Zmiany dotyczą także strefy McDrive.
Według informacji serwisu Portalspozywczy.pl w Polsce w nowym systemie działa już kilkanaście restauracji McDonald's. System jednej kolejki połączonej z numerkami dla klientów ma usprawnić wydawanie zamówień. Dzięki temu ci, którzy zamówili np. jedynie kawę, będą oczekiwać krócej niż ci, którzy zdecydowali się na zakup zestawów. 

Zmiany te oznaczały przemodelowanie systemu lady. Wyodrębniono sekcję zamawiania i płacenia oraz odbierania zamówienia. Każdy klient wraz z paragonem dostaje numerek jak na poczcie i na specjalnym monitorze śledzi realizację zamówienia.

Dodatkowo miejsce do przygotowania potraw zostało tak ustawione, aby klienci mogli obserwować, jak przygotowywane są ich posiłki. Dzięki temu, że wszystkie zamówienia przygotowane są na oczach klientów, potrawy nie leżą na podajnikach i są bardziej świeże. 

Zmiany dotyczą także strefy McDrive. Na zmotoryzowanych klientów 
McDonald's także czekają dwa stanowiska - do zamówienia i zapłaty, a także do odbioru. Dzięki wielu elementom szklanym również klienci strefy McDrive będą mieli okazję zobaczyć, jak przygotowywane są ich posiłki. Dodatkowo niektóre restauracje powiększą się o nowe "okienka", dzięki czemu McDrive obsłuży większą liczbę zmotoryzowanych.

Zarząd polskiego McDonald's na razie nie komentuje tych inwestycji. Jak udało nam się ustalić, wszystkie nowe restauracje będą budowane w taki sposób, aby uwzględnić owe zmiany. Tak będzie także w przypadku lokali, które będą remontowane. Obecnie firma szkoli pracowników, którzy pracują lub będą pracować w tym systemie. 

Podobne udogodnienia wprowadzone zostały już w kilku krajach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji.

Zmiany nie dotyczą ogólnego wystroju restauracji. Przypomnijmy: od kilku już lat europejska sieć McDonald's realizuje kompleksowy program zmiany wystroju swoich restauracji. Firma, wychodząc naprzeciw nowym trendom w architekturze, sukcesywnie zmienia wystrój wewnętrzny lokali, ich kolorystykę, a także same bryły budynków. Miejsce tradycyjnej czerwieni zajmuje bogatsza paleta kolorów, w których dominują żółć, biel, głęboka zieleń, a także kolory drewna i kamienia. Działania te koordynuje mieszczące się w Paryżu Europejskie Biuro Projektowe. 

Obecnie w Polsce działa 307 restauracji McDonald's.


 • 14
 • 14
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • jorn

  Oceniono 214 razy 170

  Tekst niby o sieci barów hamburgerowych, a ciągle powtarza się w nim słowo „restauracja”. Autorka chyba nigdy w życiu restauracji nie widziała.

 • gti35

  Oceniono 160 razy 68

  Rozumiem, że McDonadl mógł fascynować w 1990 roku jao Powiew Zachodu. Ale dziś? Jakie moga byc powody, żeby odwiedzać te przybytki?

 • smpoz

  Oceniono 67 razy 55

  Nie popieram jedzenia w McDonaldzie, ale rozumiem że wszyscy krtytukujący podawane tam jedzenie kupują tylko i wyłącznie wędliny za minimum 50zł/kg. Jeśli nie to jedzą takie same świństwo jak w McDonaldzie.

 • sselrats

  Oceniono 65 razy 31

  Na Zachodzie wchodzi sie do McDonald'sa staje z dala od kas w takiej niby kolejeczce, potem podchodzi sie do wolnej kasy. Zadnych zapisow. W Polsce bydlo trzeba zaganiac zaostrzonym kijem i kolczykowac zeby byl porzadek.

 • pralat_na_wrotkach

  Oceniono 19 razy 3

  I bardzo dobrze. Tak to zawsze do trzech kas ustawiały się trzy niezależne kolejki zamiast jednej. Wreszcie będzie porządek.

 • anemusek

  Oceniono 17 razy -3

  Nie dziękuję. Lubię to ich ścierwo i mają nie najgorszą kawę ale raz wpadłem na ich nowy system na dworcu w stolicy "Śmierdzielowa" - nigdy więcej!!! Jak wprowadzą to w okolicznych McKupach to nigdy tam już nie zawitam co pewnie wyjdzie mi na zdrowie...

 • sselrats

  Oceniono 71 razy -3

  Z McDonald'sa taka restauracja jak samochod z pojazdu z silnikiem wysokopreznym.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 24 razy -4

  Byłem raz w tej padłodajni, kilkanaście lat temu. Zdaje się że piłem kawę, ale nie pamietam, żebym po niej chorował.

 • zerozer52

  Oceniono 21 razy -5

  Trzeba być debilem żeby tam żreć to ścierwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje